Efekt dekoracyjny na kominku?

Planując położenie efektu dekoracyjnego na ścianie Klienci częstokroć myślą o powierzchniach, które nie będą narażone na zabrudzenia i uszkodzenia. Skoro bowiem kupują już coś tak wyrafinowanego, to szkoda byłoby, gdyby zaraz się zniszczyło. Nic jednak bardziej mylnego! Poniżej przedstawiamy realizacje, na których Klienci zdecydowali się położyć efekt dekoracyjny w miejscu, które jest szczególnie narażone na zabrudzenia i zarysowania – a mianowicie na kominek!

Farba – nawet ta najbardziej zmywalna – nie do końca może się sprawdzić w tym przypadku. Które efekty możemy zatem zastosować na kominku? Jest to z pewnością miejsce, które może zabrudzić się sadzą, jest również narażone na zarysowania od wielkich kawałków drewna, które mogą niejednemu wymsknąć się z dłoni wprost na ścianę. Wiadomo, gdy uderzy z dużą siłą, to odłupie kawał ściany i na to nie ma siły, ale gdy tylko prześlizgnie się po ścianie, to dobrze by było, żeby po okresie miesiąca, dwóch, pół roku, nasza ściana nie była opatrzona dodatkowymi „efektami zdobiącymi” w postaci zadrapań i rys.

Poniżej przedstawiamy wybrane przykłady efektów dekoracyjnych, które położyliśmy na kominkach:

CHIC

Invalid Displayed Gallery

Efekt dekoracyjny stworzony na bazie żywic akrylowych w postaci wodnistej emulsji, wyselekcjonowanych pigmentów i specjalnych dodatków. Składniki te nadają dobrą oddychalność (paroprzepuszczalność), dobrą adhezję (przyleganie), łatwość aplikacji i wytrzymałość.

CHIFFON

Invalid Displayed Gallery

Jest dekoracyjnym wykończeniem do wnętrz, stworzonym na bazie żywic w postaci wodnej emulsji, w sposób szczególny mieniący się na perłowo. Ten efekt dekoracyjny charakteryzuje się dobrą paroprzepuszczalnością, adhezją oraz odpornością na zarysowania.

ANIMAMUNDI

Invalid Displayed Gallery

Efekt dekoracyjny Animamundi tworzy na ścianie scaloną, monochromatyczną, metaliczną powłokę. Do impregnacji i zabezpieczenia zalecany bezbarwny preparat zabezpieczający – ClearCoat – stosowany w miejscach narażonych na częste zabrudzenia takich jak korytarze, klatki schodowe, jak również miejsca użyteczności publicznej.

TERRASTONE

Invalid Displayed Gallery

Tynk ten jest całkowicie naturalny, a jego niezwykła trwałość jest możliwa dzięki niezwykle silnym wiązaniom chemicznym zachodzącym w tynkach mineralnych. Nie jest to co prawda typowy „efekt dekoracyjny”, jednak niewątpliwie stanowi ciekawy sposób wykończenia ściany.

PŁYTY BETONOWE

Invalid Displayed Gallery

Beton architektoniczny wzmocniony włóknem polipropylenowym. Może być stosowany również, jako okładzina elewacyjna.

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterEmail this to someonePrint this page
Kliknij i podziel się z innymi!
Słowa kluczowe:,

Komentarze do artykułu:
Efekt dekoracyjny na kominku?” (2)

    1. Artur Krzyk

      Sadza rzeczywiście może być problemem, szczególnie, gdy wejdzie w dylatację, albo dziury na płytach betonowych. Nie przewiduję jednak większych problemów na gładkim i niesamowicie odpornym efekcie dekoracyjnym, jakim jest Animamundi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

POPULARNE SŁOWA KLUCZOWE:
exeo • Centrum Dekoracji • Wrocław •